Dopravní rezervační systém - DORES

Dores (dopravní rezervační systém) pro osobní autobusovou dopravu je inovativní nástroj sloužící k on-line rezervaci a prodeji místenek na jednotlivých spojích osobní autobusové dopravy, který umožňuje nejen pohodlně a spolehlivě odbavovat cestující řidičem přímo v autobuse, ale mohou ho skvěle využívat také prodejní partneři a obchodní pobočky jednotlivých dopravců.

Zoom gallery 

Výhody Doresu: 

  • Prodej místenek v předprodeji i po vyjetí autobusu z výchozí stanice (on-line komunikace mezi autobusem na trase a backofficem)
  • Jednoduchá obsluha terminálu řidičem s přesnou identifikací míst v autobuse
  • Při výměně autobusu či přidání posily automatické přiřazení místa pasažérovi v novém autobuse na základě již vydané jízdenky či místenky
  • Prodej hromadných místenek
  • Vyšší tržby díky maximální vytíženosti spojů (DORES umožňuje „dvojí" prodej jednoho místa v případě, že se cestující s místenkou nedostaví)
  • Vyšší kontrola a optimalizace vytíženosti spojů díky podrobným reportům a statistikám v backofficu o průběhu prodeje v každém autobuse

Dores se skládá ze dvou hlavních částí:

Backofficu, se všemi potřebnými funkcionalitami jako jsou definice jednotlivých linek, spojů a jízd, typů autobusů, typů plateb, plánování jízd, jízdních řádů, cenová politika, rezervace a prodej místenek, pokladna pro odvod tržeb, statistiky a reporty. Přístup do systému mají na základě definovatelných uživatelských práv operátoři jízd (pověření pracovníci dopravce) a také prodejci (interní od dopravce nebo externí od prodejního partnera).

Terminálu řidiče, který je umístěn přímo v autobuse a umožňuje řidičovi prodávat jízdenky cestujícím, případně odbavovat cestující s předem zakoupenými místenkami. Součástí terminálu řidiče je LCD panel, zdroj napájení, GPRS modem pro vzájemný přenos dat s backofficem, tiskárna, speciální softwarová aplikace a volitelně také čtečka čipových RFID karet, pokud dopravce využívá systému jejich předplaceného nabití a strhávání kreditu.

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Napojení Doresu na internetový prodejní portál

Zoom galleryJako velice výhodné se pro dopravce jeví napojení Doresu na internetový prodejní portál, což umožňuje v případě platby kreditní kartou nebo čipovou RFID kartou (elektronická peněženka s kreditem) pohodlný prodej „elektronických místenek“ bez zásahu lidského operátora a také snadné nastavení bonusových programů pro stálé zákazníky. Obojí pak vede k ještě efektivnějšímu vytěžování kapacity autobusů na jednotlivých spojích. Cestující mohou rovněž rezervovat svá místa v autobuse pomocí speciálně definovaných SMS zpráv.

Loading...

Produkty

Předprodejní podpora

Zajímají Vás naše produkty nebo služby? Prosím, pošlete svůj dotaz.

Klikněte na obrázek pro jiný příklad
klikněte na obrázek pro jiný příklad
* - povinné údaje