IDC-softwarehouse > Služby > Služby datového centra

Služby datového centra

datacentrum.jpgNaše datové centrum je umístěno na páteřní síti v kolokačním centru (Nagano) společnosti Dial Telecom v Praze s nepřetržitou 24 hodinovou ostrahou a technickou podporou. Veškerý provoz je napojen na on-line monitorovací systém a data jsou standardně 1 x denně kompletně zálohovaná.

PROČ VYUŽÍT SLUŽEB DATOVÉHO CENTRA?

  • Ušetří významnou část Vašich nákladů
  • Odpadnou Vám starosti se správou produkčního i testovacího prostředí
  • Bezpečné a spolehlivé zálohování Vašich dat i aplikací

VIRTUÁLNÍ SERVER HOSTING

Virtuální server hosting je moderní druh služby, která umožňuje poskytovat (hostovat) zákazníkům na páteřní síti tzv. virtuální servery. Virtuální servery jsou emulované servery běžící v jednom výkonném fyzickém hardwarovém prostředí (pro jednoduchost si lze představit např. jeden výkonný fyzický server, ale může jich být spojeno i více dohromady, tzv. cloudy). Každý virtuální server má přidělený vlastní garantovaný výkon procesoru (CPU), operační paměť (RAM) a diskový prostor (HDD) a tváří se tak de facto jako běžný fyzický stroj. Technologie virtuálních serverů tedy umožňuje optimální využití a bezpečné sdílení hardwarových prostředků a tím značné úspory z rozsahu a zefektivnění nákladů na celé IT. Jiným slovy zákazník platí vždy pouze za to, co právě potřebuje, přičemž vyšší nároky neznamenají nutně skokový nárůst nákladů narozdíl od zakoupení, instalace a přechodu na nový nebo jiný výkonnější fyzický server.

FYZICKÝ SERVER HOUSING

Služba fyzického server housingu je určena pro konzervativní zákazníky, kteří dávají stále ještě přednost využití svých vlastních, případně pronajatých, fyzických serverů  a jejich umístění a profesionální správě na páteřní síti v datovém centru.

WEBHOSTING

Tato služba je určena pro zákazníky, kteří chtějí provozovat na páteřní síti nikoliv celý server, ale pouze webové stránky či webovou aplikaci. Služba standardně zahrnuje pronájem diskového prostoru (PHP) a databáze (MySQL), dále pak také registraci doménových jmen (českých i světových), správu nameserverů (DNS) a pronájem E-mailových schránek (mailboxů).

Loading...

Služby

Předprodejní podpora

Zajímají Vás naše produkty nebo služby? Prosím, pošlete svůj dotaz.

Klikněte na obrázek pro jiný příklad
klikněte na obrázek pro jiný příklad
* - povinné údaje